DGT Politechnika Gdańska - Artego Bydgoszcz 45:76. Koszykarki bez szans

Politechnika Gdańska

O ile w drugiej i trzeciej kwarcie Politechnika dzielnie walczyła z Artego, o tyle pierwsza i ostatnia partia to kompletna dominacja bydgoszczanek. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

DGT Politechnika Gdańska przegrała u siebie z Artego Bydgoszcz 45:76 (8:20, 17:19, 12:16, 8:21) w meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Miejscowe koszykarki nieźle radziły sobie w środkowych 20 minutach meczu, ale pierwsza i ostatnia kwarta przebiegały pod dyktando przyjezdnych. Pod koszem co chciała robiła Laura Miskiniene, autorka 17 pkt i 18 zbiórek.

AZS UG Gdańsk - CCC Polkowice 57:88. Relacja, oceny i zdjęcia

POLITECHNIKA: Hudson 13 pkt (1x3), Nayo 8, Ostrowska 2, Smith 2 (10 zb.), Bujniak 0 oraz Niedźwiedzka 10 (2x3), Haryńska 4, Strzelczyk 4, Stawicka 2, Duszkiewicz 0

Artego: Miskiniene 17 (18 zb.), Międzik 16 (4x3), O'neill 13 (3x3, 7 as.), Kiesel 11 (8 as.), Poboży 10 (7 zb.) oraz Michałek 7, Piwkowska 2, Sobiech 0, Rola 0

- Nie będzie łatwo, bo Artego jest rywalem z górnej półki i będzie ciężko, ale podchodzimy do meczu, jak każdego innego - mówiła nam przed niedzielnym meczem Sylwia Bujniak.
Przyjezdne nie traciły czasu i już w pierwszej kwarcie wypracowały 12 pkt przewagi. Dwie "trójki" a w sumie 8 pkt zdobyła podczas pierwszych 10 minut Jennifer O'neill.

W środkowej fazie spotkania, gdańszczanki zdołały trochę podgonić wynik. Po trafieniu zza łuku Presley Hudson przegrywały 21:26, ale lepiej już nie było.

Pod koszem rządziła Laura Miskiniene, autorka 17 pkt i 18 zbiórek. Natomiast Artego zespołową dominację po raz kolejny pokazało w ostatniej odsłonie, którą wygrały jeszcze pewniej niż pierwszą. Ostatecznie bydgoszczanki nie pozwoliły gospodyniom nawet na zdobycie 50 pkt.

Wyniki 13 kolejki:

• AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - CCC Polkowice 57:88 (6:29, 10:21, 23:19, 18:19)
  • DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - Artego Bydgoszcz 45:76 (8:20, 17:19, 12:16, 8:21)
  • ARKA GDYNIA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. (przełożony na 13.02.2020)
  • Ślęza Wrocław - CosinusMED Widzew Łódź 67:70 (17:17, 14:13, 15:21, 21:19)
  • Wisła Kraków - Enea AZS Poznań (przełożony na 08.01.2020)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Energa Toruń (przełożony na 19.02.2020)

Opinie (6)

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

14.03 (sob) godz.18:10 Ślęza Wrocław 0:0 mecz odwołany DGT Politechnika Gdańska
07.03 (sob) godz.17:00 Wisła Kraków 66:55 DGT Politechnika Gdańska
04.03 (śr) godz.18:00 CosinusMED Widzew Łódź 67:51 DGT Politechnika Gdańska
29.02 (sob) godz.18:00 DGT Politechnika Gdańska 86:92 Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
22.02 (sob) godz.18:30 ARKA Gdynia 101:48 DGT Politechnika Gdańska LIVE!
15.02 (sob) godz.16:00 DGT Politechnika Gdańska 73:70 AZS Uniwersytet Gdański LIVE!
01.02 (sob) godz.19:00 CCC Polkowice 100:64 DGT Politechnika Gdańska
25.01 (sob) godz.18:00 DGT Politechnika Gdańska 66:86 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp
11.01 (sob) godz.18:00 Energa Toruń 57:48 DGT Politechnika Gdańska
05.01 (nd) godz.16:00 DGT Politechnika Gdańska 45:76 Artego Bydgoszcz

1 AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 0 0 0 0:0 0
2 CCC Polkowice 0 0 0 0:0 0
3 CTL Zagłębie Sosnowiec 0 0 0 0:0 0
4 DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 0 0 0 0:0 0
5 Enea AZS Poznań 0 0 0 0:0 0
6 Energa Toruń 0 0 0 0:0 0