Mistrzostwa Pomorza koszykarzy rocznika 2002

21 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Młodzieżowe drużyny koszykarskie UKS 7 zaliczą miniony sezon do bardzo udanych. Młodzieżowe drużyny koszykarskie UKS 7 zaliczą miniony sezon do bardzo udanych.

Koszykarze Uczniowskiego Klubu Sportowego 7 Sopot zostali mistrzami Pomorza w rywalizacji rocznika 2002. Impreza jest dedykowana Tadeuszowi Noskowi, zmarłemu niedawno szkoleniowcowi koszykówki, a wcześniej siatkówki.

W tym roczniku rywalizacja odbywała się na szczeblu wojewódzkim. Jej finał zorganizowano w Gdyni. Wzięły w nim udział cztery najlepsze drużyny regionu, które w pokonanym polu zostawiły 16 rywali. Impreza została zadedykowana zmarłemu przed niespełna dwoma miesiącami trenerowi gdyńskich zespołów, Tadeuszowi Noskowi. W koszykówce prowadził on m.in. chłopców z rocznika 2002, a wcześniej przez wiele lat szkolił siatkarki.

W pierwszym półfinale koszykarskich mistrzostw UKS 7 Trefl zmierzył się ze Startem Gdynia. Sopoccy zawodnicy dominowali od początku starcia i w rezultacie wygrali 78:18. W drugim półfinale GTK Gdynia pokonało Czarnych Słupsk 57:14.

TRÓJMIEJSKA DOMINACJA PODCZAS MP JUNIORÓW

Mecz o mistrzostwo Pomorza był starciem dwóch wyrównanych drużyn. Po pierwszej połowie na prowadzeniu byli gdynianie 27:22. O losach spotkania zadecydowała jednak trzecia kwarta. Żółto-czarni wygrali tę część spotkania 18:5, a w ostatnich 10 minutach gry nie dali się już doścignąć rywalom. Końcowy wynik to 57:53 dla sopocian.

PREZYDENT SOPOTU PODZIĘKOWAŁ KOSZYKARZOM

Wyróżnienie indywidualne w zespole UKS 7 Trefl i nagrodę Radia Gdańsk otrzymał Filip Cebula, a tytuł MVP turnieju powędrował do Olafa Perzanowskiego.

• brak obiektywizmu (3)

Dlaczego piszecie tylko o treflu? O tym, że chłopcy z Korsarza Gdańsk zdobyli Mistrzostwo Pomorza w kategorii wiekowej 2001 wzmianki niestety nie było...UKS 7 rocznik 2001 nie dorasta do pięt Korsarzowi

• 8 9

• bo to tylko o trflu artykul (1)

tylko tyle zadnych poddtekstow, zadnej filozofii... nie da sie w jednym o wszystkim

• 0 1

• dlaczego nie powstał artykuł o Korsarzu kiedy wygrywali mistrzostwo w swoim roczniku? Rozumiem ze portal trojmiasto.pl jest patronem medialnym trefla, ale to nie jest jedyna młodzieżowa grupa na Pomorzu, która odnosi sukcesy

• 1 0

• typowy rodzic z Korsarza... dramat... a i tak zaraz przyjdzie z dzieckiem po prośbie do Sopotu, jak co mądrzejsi w ciągu ostatnich paru lat, jak uświadomi sobie kompetencje trenerów gdańskiego klubu... co do nie dorastania do pięt, komentarz zbędny... ŻENADA

• 0 1

• Tadeusz Nosek

Finał rozgrywek Zuchów 2002 poświęcono Tadeuszowi ponieważ T. Nosek był pierwszym trenerem rocznika 2002, który rozpoczął naukę gry w koszykówkę w gdyńskim ZSSO. Niestety, tuż po świętach Wielkanocnych Tadeusz Nosek zmarł i w hołdzie dla Niego młodzi chłopcy z klas IV sukces (vice mistrzostwo POZKosz) dedykują swojemu pierwszemu trenerowi.
    Od tego roku w ZSSO Gdynia odbywać się będzie Memoriał Pamięci T. Noska zwany "NOSKI 2002" w przyszłym roku "NOSKI 2003" itd.