Terminarz
27.04 (sob)
g.17:30
|
Icon Sea Czarni Słupsk | 93:82 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | ||||
20.04 (sob)
g.15:30
|
MKS Dąbrowa Górnicza | 107:86 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | ||||
11.04 (czw)
g.17:30
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 69:94 | Dziki Warszawa | ||||
07.04 (nd)
g.17:30
|
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | 74:77 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | ||||
01.04 (pon)
g.15:30
|
Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | 73:78 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | ||||
23.03 (sob)
g.17:30
|
TREFL Sopot | 85:69 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | LIVE! | |||
13.03 (śro)
g.19:30
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 90:82 | Polski Cukier Start Lublin | ||||
07.03 (czw)
g.19:30
|
Arriva Polski Cukier Toruń | 101:86 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | ||||
02.03 (sob)
g.15:30
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 85:89 | Anwil Włocławek | ||||
11.02 (nd)
g.15:30
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 104:102 | Legia Warszawa | ||||
04.02 (nd)
g.15:30
|
King Szczecin | 91:73 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | ||||
26.01 (pt)
g.19:30
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 102:95 | Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski | ||||
20.01 (sob)
g.15:30
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 78:117 | Śląsk Wrocław | ||||
14.01 (nd)
g.17:30
|
PGE Spójnia Stargard | 91:54 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | ||||
07.01 (nd)
g.17:30
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 100:87 | Tauron GTK Gliwice | ||||
28.12 (czw)
g.17:30
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 67:84 | Grupa Sierleccy Czarni Słupsk | ||||
23.12 (sob)
g.15:30
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 82:104 | MKS Dąbrowa Górnicza | ||||
20.12 (śro)
g.19:00
|
Anwil Włocławek | 97:66 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | ||||
17.12 (nd)
g.19:30
|
Dziki Warszawa | 83:81 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | ||||
06.12 (śro)
g.19:00
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 115:118 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | ||||
30.11 (czw)
g.17:30
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 86:81 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | ||||
23.11 (czw)
g.20:00
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 72:92 | TREFL Sopot | LIVE! | |||
16.11 (czw)
g.17:30
|
Polski Cukier Start Lublin | 98:88 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | ||||
12.11 (nd)
g.17:30
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 83:79 | Arriva Twarde Pierniki Toruń | ||||
28.10 (sob)
g.15:30
|
Legia Warszawa | 87:67 | Krajowa Grupa Spożywcza ARKA Gdynia | ||||
20.10 (pt)
g.17:30
|
KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | 84:103 | King Szczecin | ||||
13.10 (pt)
g.17:30
|
Arged BM Stal Ostrów | 89:79 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | ||||
08.10 (nd)
g.17:30
|
Śląsk Wrocław | 88:79 | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | ||||
28.09 (czw)
g.20:10
|
SUZUKI ARKA Gdynia | 86:96 | PGE Spójnia Stargard | ||||
21.09 (czw)
g.17:30
|
GTK Gliwice | 73:84 | SUZUKI ARKA Gdynia |
Tabela końcowa
Koszykówka - Orlen Basket Liga
M Z P Bilans Pkt | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anwil Włocławek | ||||||
2 | Trefl Sopot | ||||||
3 | Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski | ||||||
4 | King Szczecin | ||||||
5 | Legia Warszawa | ||||||
6 | Śląsk Wrocław | ||||||
7 | MKS Dąbrowa Górnicza | ||||||
8 | PGE Spójnia Stargard | ||||||
9 | Polski Cukier Start Lublin | ||||||
10 | Dziki Warszawa | ||||||
11 | Icon Sea Czarni Słupsk | ||||||
12 | Arriva Polski Cukier Toruń | ||||||
13 | Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia | ||||||
14 | Tauron GTK Gliwice | ||||||
15 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | ||||||
16 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut |
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
- Ćwierćfinały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
- TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 97:78
- Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 89:70
- King Szczecin - Legia Warszawa 85:80
- Arged BM Stal Ostrów - Śląsk Wrocław 76:85
- Klasyfikacja końcowa na miejscach 9-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
- Degradacja z Orlen Basket Ligi: Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
Ćwierćfinały | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anwil Włocławek
1 miejsce po rundzie zasadniczej
|
1 |
King Szczecin
4 miejsce po rundzie zasadniczej
|
1 |
TREFL SOPOT
2 miejsce po rundzie zasadniczej
|
1 |
Arged BM Stal Ostrów Wlkp.
3 miejsce po rundzie zasadniczej
|
0 | |||
PGE Spójnia Stargard
8 miejsce po rundzie zasadniczej
|
0 |
Legia Warszawa
5 miejsce po rundzie zasadniczej
|
0 |
MKS Dąbrowa Górnicza
7 miejsce po rundzie zasadniczej
|
0 |
Śląsk Wrocław
6 miejsce po rundzie zasadniczej
|
1 |
Półfinały | ||||
---|---|---|---|---|
|
|
|||
|
|
Finał | |
---|---|
|
|
|
Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki
-
Grzegorz Kamiński
ocena
4.83(29 ocen) -
Stefan Kenić
ocena
3.93(28 ocen) -
Adam Hrycaniuk
ocena
3.93(28 ocen)
Najlepiej typujący wyniki Arki
imię i nazwisko | typowań | pkt. | skuteczność |
---|---|---|---|
1. Marcin W. | 29 | 62 | 82.8% |
2. Marek Węgrzynowski | 30 | 56 | 73.3% |
3. Piotr Matusiak | 30 | 55 | 76.7% |
4. Barbara Werner | 30 | 55 | 73.3% |
5. Radosław Dymkowski | 29 | 55 | 69% |
Relacje LIVE
-
23 marca 2024, godz. 17:30
-
23 listopada 2023, godz. 20:00
-
11 marca 2023, godz. 17:30