- 1 Czy Arka się pozbiera i awansuje? (160 opinii)
- 2 Czy Lechia zrobi limit w młodzieżowcach? (51 opinii)
- 3 Wywiad z nowym trenerem Trefla (7 opinii)
- 4 Arka: Karny ewidentny. Boniek popiera (479 opinii)
- 5 Bez gdańskich wioseł na IO Paryż 2024
- 6 Momoa spotkał się z Michalczewskim (66 opinii)
FOTO: Piłkarze i żużlowcy przywitali wiosnę
W ostatnich, koszykarskich derbach Trójmiasta, pomimo braku stawki, obejrzeliśmy kilka efektownych zagrań. Do tego nie zabrakło emocjonującej końcówki.
fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
W Trójmieście, na sportowo, zimę pożegnali koszykarze Asseco Gdynia i Trefla Sopot, którzy na zakończenie rundy zasadniczej Tauron Basket Ligi rozegrali derby oraz piłkarze Arki Gdynia, podczas pierwszego, ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski. Natomiast w weekend, pierwsze wiosenne mecze na własnych boiskach zaliczyli III-ligowi piłkarze, a kibicom zaprezentowali się żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU ARKA GDYNIA - MIEDŹ LEGNICA (38 zdjęć)
ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU ASSECO GDYNIA - TREFL SOPOT (46 zdjęć)
ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU POLONIA GDAŃSK - POGOŃ II SZCZECIN (41 zdjęć)
ZOBACZ ZDJĘCIA Z PREZENTACJI RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK (30 zdjęć)
Zobacz także
Jonasson i Lindgren nie przyjechali do Ergo Areny
Bałtyk, Polonia i Arka II podzieliły się punktami
Opinie (1)
NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.
TAKIE OPINIE SKASUJEMY.
Dodaj opinię
Odpowiedz
-
Sortowanie
- Od najstarszych
- Od najnowszych
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2014-03-24 22:24
Nie na temat .
Wiosna jak wiosna co w tym dziwnego.
10 lat
- 1 0
Twoja opinia
Zmień treść
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepiej oceniani
Najlepiej typujący wyniki Arki
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Marcin W. | 29 | 62 | 82.8% |
2 | Marek Węgrzynowski | 30 | 56 | 73.3% |
3 | Piotr Matusiak | 30 | 55 | 76.7% |
4 | Barbara Werner | 30 | 55 | 73.3% |
5 | Radosław Dymkowski | 29 | 55 | 69% |
Tabela końcowa
M Z P Bilans Pkt | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anwil Włocławek | ||||||
2 | Trefl Sopot | ||||||
3 | Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski | ||||||
4 | King Szczecin | ||||||
5 | Legia Warszawa | ||||||
6 | Śląsk Wrocław | ||||||
7 | MKS Dąbrowa Górnicza | ||||||
8 | PGE Spójnia Stargard | ||||||
9 | Polski Cukier Start Lublin | ||||||
10 | Dziki Warszawa | ||||||
11 | Icon Sea Czarni Słupsk | ||||||
12 | Arriva Polski Cukier Toruń | ||||||
13 | Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia | ||||||
14 | Tauron GTK Gliwice | ||||||
15 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | ||||||
16 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut |
1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
- Ćwierćfinały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
- TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 97:78 oraz 82:81, 84:92, 101:93 po dogrywce
- Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 89:70 oraz 98:84, 82:86, 68:86, 77:81
- King Szczecin - Legia Warszawa 85:80 oraz 80:77, 88:90, 99:84
- Arged BM Stal Ostrów - Śląsk Wrocław 76:85 oraz 81:64, 97:102, 84:74, 81:83
- Pófinały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
- TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 78:54
- King Szczecin - PGE Spójnia Stagard 104:86 oraz 78:72
- Klasyfikacja końcowa na miejscach 9-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
- Degradacja z Orlen Basket Ligi: Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
Playoff
Ćwierćfinały
Anwil Włocławek | |
PGE Spójnia Stargard |
King Szczecin | |
Legia Warszawa |
TREFL SOPOT | |
MKS Dąbrowa Górnicza |
Arged BM Stal Ostrów Wlkp. | |
Śląsk Wrocław |
Półfinały
PGE Spójnia Stargard | |
King Szczecin |
Trefl Sopot | |
Śląsk Wrocław |
Finał
Ostatnie wyniki Arki
92% | Icon Sea Czarni Słupsk | |
1% | REMIS | |
7% | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia |
93% | MKS Dąbrowa Górnicza | |
0% | REMIS | |
7% | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia |
Najbliższy mecz Trefla
89% | TREFL Sopot | |
1% | REMIS | |
10% | Śląsk Wrocław |
Najlepiej oceniani
-
4.46 (35 ocen)
-
Żan Tabak (Trener)4.17 (36 ocen)
-
3.59 (34 oceny)
Najlepiej typujący wyniki Trefla
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Sufcia Jagularownia | 37 | 71 | 67.6% |
2 | Rafał Marczyński | 36 | 69 | 69.4% |
3 | Łukasz Gawlik | 38 | 66 | 65.8% |
4 | Radosław Dymkowski | 38 | 66 | 65.8% |
5 | Mariusz Pietroń | 38 | 65 | 63.2% |
Ostatnie wyniki Trefla
80% | TREFL Sopot | |
0% | REMIS | |
20% | Śląsk Wrocław |
43% | MKS Dąbrowa Górnicza | |
0% | REMIS | |
57% | TREFL Sopot |
Najbliższy mecz Arki
50% | ARKA Gdynia | |
19% | REMIS | |
31% | GKS Katowice |
Najlepiej oceniani
Najlepiej typujący wyniki Arki
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Mirosław Radka | 35 | 67 | 62.9% |
2 | Sławek Surkont | 36 | 62 | 58.3% |
3 | Mariusz Kamiński | 36 | 61 | 55.6% |
4 | Radosław Dymkowski | 36 | 59 | 58.3% |
5 | Michał G. | 36 | 59 | 55.6% |
Tabela
Drużyny | M | Z | R | P | Bilans | Pkt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lechia Gdańsk | 33 | 21 | 5 | 7 | 59:30 | 68 |
2 | Arka Gdynia | 33 | 18 | 8 | 7 | 52:33 | 62 |
3 | GKS Katowice | 33 | 17 | 8 | 8 | 67:35 | 59 |
4 | Motor Lublin | 33 | 15 | 8 | 10 | 47:41 | 53 |
5 | Górnik Łęczna | 33 | 13 | 13 | 7 | 34:29 | 52 |
6 | Wisła Płock | 33 | 14 | 9 | 10 | 45:44 | 51 |
7 | GKS Tychy | 33 | 16 | 3 | 14 | 43:46 | 51 |
8 | Odra Opole | 33 | 14 | 8 | 11 | 40:32 | 50 |
9 | Wisła Kraków | 33 | 13 | 11 | 9 | 62:47 | 50 |
10 | Miedź Legnica | 33 | 12 | 12 | 9 | 48:35 | 48 |
11 | Stal Rzeszów | 33 | 14 | 6 | 13 | 52:58 | 48 |
12 | Znicz Pruszków | 33 | 12 | 6 | 15 | 34:42 | 42 |
13 | Chrobry Głogów | 33 | 10 | 9 | 14 | 33:49 | 39 |
14 | Bruk-Bet Termalica Nieciecza | 33 | 9 | 11 | 13 | 53:52 | 38 |
15 | Polonia Warszawa | 33 | 7 | 11 | 15 | 39:49 | 32 |
16 | Resovia | 33 | 8 | 7 | 18 | 37:59 | 31 |
17 | Podbeskidzie Bielsko-Biała | 33 | 4 | 11 | 18 | 25:57 | 23 |
18 | Zagłębie Sosnowiec | 33 | 2 | 10 | 21 | 21:53 | 16 |
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.
Wyniki 33 kolejki
- LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 2:1 (1:1)
- Znicz Pruszków - Wisła Płock 2:1 (1:0)
- Resovia - Motor Lublin 1:3 (1:2)
- Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:2 (0:0)
- GKS Katowice - Wisła Kraków 5:2 (2:1)
- Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:3 (0:1)
- Polonia Warszawa - Odra Opole 1:1 (0:1)
- Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy 6:1 (3:1)
- Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)
Ostatnie wyniki Arki
62% | LECHIA Gdańsk | |
15% | REMIS | |
23% | ARKA Gdynia |
92% | ARKA Gdynia | |
4% | REMIS | |
4% | Zagłębie Sosnowiec |
Najbliższy mecz Wybrzeża
95% | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
1% | REMIS | |
4% | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź |
Najlepiej oceniani
Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Arkadiusz Miłuch | 4 | 16 | 100% |
2 | Karol Madajczyk | 4 | 15 | 100% |
3 | Wojtas Fc zdunkowo | 5 | 15 | 80% |
4 | Wojtas Fc zdunkowo | 5 | 15 | 80% |
5 | Piotr Fritza | 5 | 15 | 80% |
Tabela
Drużyny | M | Z | R | P | Bilans | Pkt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Innpro ROW Rybnik | 5 | 5 | 0 | 0 | +60 | 10 |
2 | Cellfast Wilki Krosno | 5 | 4 | 0 | 1 | +20 | 8 |
3 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 4 | 3 | 0 | 1 | +37 | 6 |
4 | Arged Malesa Ostrów Wlkp. | 4 | 2 | 0 | 2 | +4 | 4 |
5 | Texom Stal Rzeszów | 5 | 2 | 0 | 3 | +7 | 4 |
6 | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań | 4 | 1 | 1 | 2 | -19 | 3 |
7 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 5 | 0 | 1 | 4 | -49 | 1 |
8 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 4 | 0 | 0 | 4 | -60 | 0 |
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Wyniki 5 kolejki
- Texom Stal Rzeszów - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 52:38
- Innpro ROW Rybnik - Cellfast Wilki Krosno 56:34
- Arged Malesa Ostrów Wlkp. - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź (mecz przerwany po 6.biegu - nowy termin do ustalenia)
- #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Abramczyk Polonia Bydgoszcz (przełożony z uwagi na warunki atmosferyczne)
Ostatnie wyniki Wybrzeża
86% | Texom Stal Rzeszów | |
1% | REMIS | |
13% | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk |
23% | ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk | |
1% | REMIS | |
76% | Abramczyk Polonia Bydgoszcz |
Trójmiejskie drużyny
Koszykówka
Piłka nożna
żużel
Relacje LIVE
-
Relacja trwa od godz. 17:30
-
19 maja 2024, godz. 20:30
-
19 maja 2024, godz. 15:00